KLASİK GİTAR EĞİTİMİ

Klasik Gitar'ın büyülü dünyasına küçük bir adım atın...

Vizyonumuz; toplumumuza ve Klasik Gitar öğrenmek isteyen her bireye,
"Klasik Gitar" ve "Klasik Gitar Müziği" ni tanıtmak, onlara avrupa standartlarında bir eğitim sunmaktır.

Klasik Müzik; tüm dünyayı ortak noktada buluşturan, duygulara hitap eden ve sözsüz iletişimi sağlayan bil dildir aslında. Kültürel ve yaşamsal farklılıklar her ne kadar müziği öznelleştirse de hepimize hitap edebilen yaşamsal bir damardır. Klasik Gitar Müziği ise toplumumuzda henüz alışılmamış ve çok yaygınlaşmamış bir tür olmakla beraber, aslında öğrenilmesi gereken, -ilk adımıyla sonrası arasında- bireye gitar eğitimi için en iyi ilerlemeyi kaydettiren türdür.

Gitar denince akla her ne kadar popüler bir enstrüman gelse de aslında gitar, Orta Çağ’dan itibaren gelişerek günümüze kadar çeşitli müziklerde kullanılabilir hale gelmiş önemli bir enstrümandır. Keman, flüt, piyano gibi klasik enstrümanlardan hiçbir farkı yoktur. Ancak gitar eğitimi denilince bu öğrenimin temelinde de nota okuyabilme ve seslendirme yeteneğinin söz konusu olduğu görülmektedir. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi, gitar öğrenimi için gerekli olan en doğru yol "Klasik Gitar Eğitimi"dir. Gelecekte çocuklarımızın sosyal bireyler olmasına; onların kendilerini daha iyi ifade edebilen, özgüveni yerinde ve başarılı bir yaşam sürmesine de bu eğitimin katkıda bulunacağı tartışılmaz bir gerçektir. Bizim vizyonumuz; toplumumuza ve klasik gitar öğrenmek isteyen her bireye "Klasik Gitar" ve "Klasik Gitar Müziği" ni tanıtmak, onlara Avrupa standartlarında akademik bir eğitim sunmaktır. Bu ilke doğrultusunda, kurduğumuz eğitim ortamının hem sanatsal hem de sosyal anlamda insanlara yeni ufuklar açacağına inanarak bilgi ve tecrübemizi paylaşmayı hedefliyoruz.

 

KLASİK GİTAR KURSLARIMIZ


"Kalbimizin üzerine yaslayarak çaldığımız tek enstrüman gitardır”"  A.Segovia

Başlangıçta sadece basit bir eşlik çalgısı olarak görünse de zamanla yapısal ve müzikal değişikliklere uğrayarak eşlik çalgısı özelliğinin yanında solo çalgı özelliğini de kazanan klasik gitar günümüzde doğru eğitimlerle tahtını sağlamlaştırmıştır. Klasik Gitar kurslarına katılan öğrenciler, temel becerilerini kazanacakları 12 saatlik başlangıç seviyesi kurunu tamamlamalarıyla, her öğrenci için özel olarak hazırlanan programlarla birebir veya 2 kişilik sınıflarda yeni kurlarına devam ederler.

Klasik Gitar kurslarımızda, Alfred's Music Education, Arenas, E.Thorlaksson, Jerry Snyder, Scott Tennant, Frederick Noad ve sanat merkezimiz eğitmenleri tarafından düzenlenmiş eğitim kaynakları kullanılır. Klasik Gitar kurslarımıza katılan kursiyerler, belirli bir seviyeye geldiklerinde kursiyerlerimiz için ücretsiz olarak sunulan
Klasik Gitar Orkestrası derslerine de katılabiliriler.Klasik Gitar kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

VİDEO GALERİSİ

Klasik Gitar öğrencilerimizin ders ve etkinliklerde çekilmiş video örnekleridir..

Sena Dedeoğlu

Beril Ateşli

Efe Hatinoğlu


Deniz Karaca

Meral Şenses

Gözde Yazıcı